ورود کاربران >>

منوی اصلی

خوش آمدیدپرطرفدارترین مطالب سایت :

تاريخ / زمان

انتخاب زبان

 
پرسنل کلینیک

ارسال شده توسط admin در بخش ديگر... .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
پنجشنبه 8 خرداد 1393 - 13:22:47
دکتر سام ترکان
                                                                             dr_torkan_.jpg

متخصص بیماریهای حیوانات خانگی (داخلی دامهای کوچک)

عضو هایت علمی تمام وقت دانشکده دامپزشکی

عضو انجمن مخترعان ایران

نویسنده و مترجم کتب دامپزشکی

مسئول انجمن حمایت از حیوانات شاخه اصفهان

نویسنده مقالات ISI در زمینه های علمی دامپزشکی

موسس و دامپزشک بخش در کلینیک تخصصی پرشین (شیفت بعد از ظهر)دکتر امید فرهادیان دهکردی          dr_farhadian_.jpg

دامپزشک اختصاصی حیوانات خانگی

عضو انجمن حمایت از حیوانات اصفهان

عضو جامعه جهانی دامپزشکی دامهای کوچک

موسس و مدیر سایت تخصصی www.persianpetclinic.com

موسس و دامپزشک بخش در کلینیک تخصصی پرشین (شیفت صبح)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
ثبت اختراع دکتر سام ترکان

ارسال شده توسط admin در بخش ديگر... .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
سه شنبه 12 فروردين 1393 - 04:31:29
20140331_130703.jpg


 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
تالیفات دکتر سام ترکان

ارسال شده توسط admin در بخش ديگر... .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
سه شنبه 12 فروردين 1393 - 04:19:54
20140331_124646.jpg


20140331_124713.jpg


20140331_124657.jpg

 


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
چگونه از ماهی قرمز عید خود نگهداری نماییم ؟

ارسال شده توسط admin در بخش سایر مطالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
پنجشنبه 5 فروردين 1389 - 04:29:24gold_fish_2.jpg
چگونه از ماهی قرمز عید خود نگهداری نماییم ؟

به خاطر قیمت ارزان ماهی قرمز عید، اغلب بهای لازم به این موجودات زبان بسته و زیبای خداوند داده نمی شود و قیمت ارزان ماهی با ارزان بودن قیمت جان این موجودات اشتباه گرفته می شود ، در حالی که طول عمر این ماهیها بین 25 تا 40 سال گزارش شده است ، به علت سهل انگاری و کم توجهی ما ، ماهیان قرمز عید حتی چند ماه هم عمر نمی کنند . با شروع عید و خوشحالی ما ، مرگ و میر و عذاب این ماهیها شروع می شود ؛ غافل از این که بایستی با جانداران خداوند مهربان بود و با بی دقتی و سهل انگاری خود با جان موجودات خداوند بازی نکرد .


gold_fish_1.jpgمتاسفانه ما انسانها این اصل را فراموش کرده ایم که آه و نفرین حیوانات زبان بسته ، حتی اثرپذیرتر از آه و نفرین مادر می تواند باشد . حیوانات نیز درست مثل ما انسانها حق زندگی و حق برخورداری از نعمتهای الهی را دارند . بنابراین لازم است نسبت به سرنوشت این موجودات زبان بسته حساس بود و تا مقداری که توانایی و قدرت داریم با نهایت دقت و تلاشمان ، به نگهداری و مراقبت از جاندارانی بپردازیم که زندگی و جان آنان هم اکنون در اختیار ماست .

نحوه ی تعویض آب ماهیان قرمز عید

زمانی که آب ماهیها تیره شده و یا می بینید که بیشتر ماهیها در فضای بالای سطح آب شنا می کنند و حبابهایی را در سطح آب ایجاد می کنند ، بایستی آب ماهی با سرعت و دقت تعویض شود . برای تعویض آب حداقل بایستی 12 ساعت آب سالمی که ماهی را می خواهیم در آن بریزیم ، در جایی بگذاریم تا کلر آب به طور کامل از بین برود و با دمای قبلی آب که ماهی عید در آن بوده هم دما شود . تکرار می کنیم که حتما در تعویض آب ، کلر آن کاملا از بین رفته باشد و حتما کنترل نمایید که دمای آب تازه با دمای آبی که ماهی قبلی در آن بوده ، یکسان باشد یا تفاوت دمایی کمی با هم داشته باشند .


gold_fish_4.jpgچگونگی غذای ماهیها

تمامی موجودات زنده برای زنده ماندن نیاز به غذای مناسب و متنوع دارند . کمبود غذا باعث مرگ و عذاب این ماهیها خواهد بود ؛ بنابراین لازم است روزانه حداقل در دو وعده ی صبح و شب ، غذا به ماهیها بدهیم . یادآوری می کنیم که تنها از یک نوع غذا برای ماهی ها استفاده نشود و تنوع غذایی بایستی در غذای این ماهیها رعایت شود ، چون نیاز های غذایی ماهیها تنها از یک نوع غذا برطرف نمی شود .

همانطور که ما انسانها نیز برای زنده ماندن از وعده های غذایی مختلف و متنوع در برنامه ی غذایی خود استفاده می کنیم ، بایستی برای ماهی عید نیز علاوه بر غذاهای آماده ی مختلفی که از آکواریوم فروشیها می خریم و بسیار هم ارزان است ، می توان از دل و جگر نپخته و تازه ی گوسفند به مقدار بسیار کم ، یا سفیده ی تخم مرغ آبپز شده هم در بعضی از وعده ها به صورت بسیار ریز و قطعه قطعه شده استفاده کرد .

غذاها باید به مقداری ریخته شوند که حدودا در عرض پنج دقیقه خورده شوند.چنانچه ظرف نگهداری کوچک بوده یا شیشه ای نباشد ماهی دچار بی اشتهایی وسرانجام مرگ خواهد شد . البته می توان در صورت نبود غذای ماهی از خرده نان نیز استفاده کنیم.اما خرده نان غذایی ناقص بوده و نمی تواند که احتیاجات بدنی ماهی عید را کاملا برآورده سازد .

نکات مربوط به نگهداری ماهیهای قرمز عید

به جای نگهداری ماهی در تنگ های کوچک و نامناسب واجب است ماهی در ظروف شیشه ای بزرگ مثل آکواریوم یا تنگ های شیشه ای مناسبِ بزرگ نگهداری شود تا ماهی علاوه بر احساس آزادی و راحتی ، از اکسیژن بیشتری در آب برخوردار باشد و شرایط مناسب برای زندگی ماهیها فراهم شود .

تکرار می کنیم ظرف نگهداری از ماهیها حتما بزرگ بوده و شیشه ای باشد . متاسفانه تنگها و ظرفهایی که امروزه فروش آنها معمول شده است ، کار مناسبی نیست و از خرید یا نگهداری ماهی در آن ظرفهای کوچک «زندانها» باید حتما جلوگیری شود .

بهترین دما برای زندگی این ماهی ها حدود 10-25 درجه سانتیگراد می باشد. دمای محیط هرگز نباید فوری و سریع تغییر کند . نگهداری این ماهیها در یخچالها و محیط های سرد نیز کاملا اشتباه می باشد و زندگی در محیط سرد زندگی را برایشان سخت تر می کند . محل نگهداری آنها نیز باید به گونه ای باشد که تغییر در روز و شب در آن احساس شود .


gold_fish_3.jpgاگر ماهی بطور ناگهانی از تاریکی به نور یا برعکس وارد شود یا خاموش و روشن نمودن ناگهانی چراغ باعث این امر شود ماهی دچار شوک خواهد شد . روشنی و تاریکی باید تدریجی باشد .

در صورت بروز هر گونه علایم بیماری یا ناراحتی در ماهیها ، ماهی بیمار بلافاصله باید از سایر همنوعانش جدا شود . برای جلوگیری از سرایت دیگر ماهیها به بیماری، حتما ماهی مریض ، جدا از سایر ماهیها نگهداری شود . نگه داشتن ماهی بیمار به مدت بیست دقیقه در آب یک لیتری که یک قاشق نمک هم به آن اضافه شده است در خصوص برخی از بیماریها می تواند مفید واقع شود .

با سر و صداهای ناگهانی و ضربات و تکانهای زیاد ممکن است ماهیها سکته نمایند و از بین بروند ؛ بدن ماهی نیز به آفتاب حساس است و با آفتابی که از پنجره می تابد ، ممکن است بدن ماهی آسیب دیده و بسوزد . بنابراین دور از نور خورشید و در محیط کم سر و صدا و کم رفت و آمد نگهداری شود . از ایجاد استرس شدید ، با رفتن سریع و ناگهانی به سراغ ماهی یا زدن تلنگر و ضربه به ظرف حتما جلوگیری شود تا ماهی دچار شوک و مرگ نشود . حیوانات اسباب بازی نیستند . چنان چه آنها را به خاطر رسم و رسوم یا بچه ها و یا سرگرمی می خرید ، حتما از این اقدام خودداری کنید . چنانچه خود ما نیز دوست نداریم مورد آزار قرار گیریم . این احساس در تمام موجودات زنده حتی حیوانات مشترک است و آنان نیز بازیچه قرار گرفتن و مورد شکنجه قرار گرفتن را دوست ندارند . پیامبر گرامی اسلام برای کسانی که حیوانات را مورد آزار و اذیت قرار می داده و نیازهایشان را برآورده نمی ساختند، بارها مورد لعن و نفرینشان قرار داده و آتش جهنم را به آنان بشارت داده است .

رسم است که در روز سیزده بدر ماهی قرمز در رودخانه یا دریاچه ها رها می شود که این کاری کاملا  ً غلط است . چون ماهی قرمز عید در صورت رهایی در این محیطها ، اکوسیستم طبیعی محیط را به علت جفت گیری با سایر ماهیها و اشتهای زیاد در خوردن غذا و تخم سایر ماهیها به هم خواهند زد .

در صورت رها سازی در حوضهای شهری نیز به علت تعویض آب حوضها و برای مدتی خالی گذاشتن حوضها از آب ، ماهیها کشته خواهند شد . بنابراین بهتر است اگر شرایط نگهداری مناسب از ماهیها را ندارید به یکی از اقوام یا دوستانی که توانایی و علاقه ی نگهداری از این ماهیها را به طور صحیح و درست را دارند واگذار نمایید .

فراموش نکنیم که این موجودات نیز درست مثل ما آدم ها جان داشته و زندگی خود را دوست دارند و با سهل انگاری های خود نباید با جانشان بازی نمود و با حیوانات این موجودات دوست داشتنی و زبان بسته ی خداوند باید مهربانتر باشیم. حیوانات هم احساس و عاطفه دارند و زندگی را دوست دارند .

مهاتما گاندی : عظمت و فضایل ملت را از طرز برخورد صحیحشان با حیوانات ارزیابی کنید . حیوانات هم حق زندگی سالم و مناسب را دارند .
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
درازگوش‌ترین سگ جهان !

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 4 فروردين 1389 - 07:55:24

درازگوش‌ترین سگ جهان !

هاروی یکی از سگ هایی است که قرار است با دیگر سگ ها برای ثبت رکورد بزرگ ترین گوش جهان برای سگ ها فوریه سالجاری رقابت کند. طول گوش‎های این سگ 35 سانتی متر است.


 
biggest_ears.jpg
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
اهدای جایزه به زشت ترین سگ جهان

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 4 فروردين 1389 - 07:53:13


ugliest_dog.jpgاهدای جایزه به زشت‌ترین سگ دنیا

این سگ در پانزدهمین دوره مسابقات سالانه زشت‌ترین سگ که در کالیفرنیا برگزار می‌شود ، جایزه این بخش را به خود اختصاص داد .

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
چند عکس جالب

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 08:51:39
nice_pix.jpgnice_pix (1).jpgnice_pix (2).jpgnice_pix (3).jpg

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
دست نوازش سه یوزپلنگ بر سر بچه آهو !

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 08:50:26tigers&ahoo.jpg
دست نوازش سه یوزپلنگ بر سر بچه آهو !

یک عکاس دنیای وحش در ماه اکتبر گذشته توانست لحظه ای را جاودانه کند که در آن سه برادر یوزپلنگ به جای خوردن یک بچه آهو با آن بازی کرده و دست نوازش خود را بر سر حیوان کوچک کشیدند .

زمانی که آهوی کوچک سه یوزپلنگ جوان را ملاقات کرد به نظر می رسید که سرنوشت دلخراشی را در پی داشته باشد ؛ اما در کمال شگفتی این گربه های بزرگ نه تنها آهوی کوچک را به عنوان ناهار نخوردند بلکه دست نوازش خود را بر سرش کشیدند و بدون اینکه برایش ایجاد مزاحمت کنند اجازه دادند که برود .

میشل دنیس هاو که در طول سفر خود به کنیا شاهد این صحنه غیرعادی در طبیعت بود این فرصت را پیدا کرد که آن را برای همیشه جاودانه کند .

این عکاس توضیح داد : سه یوزپلنگ برادر هستند و از زمانی که مادرشان آنها را در سن 18 ماهگی ترک کرده است با هم زندگی می کنند . آنها بسیار سریع می دوند و در بیشتر اوقات باهم بازی می کنند . یک روز آنها به گروهی از آهوان برخورد کردند . آهوان با دیدن این سه برادر چاپک فرار کردند اما یکی از بچه آهوها نتوانست فرار کند و به این ترتیب سه بردار آن را به راحتی شکار کردند . اما پس از آنکه بچه آهو را به زمین زدند علاقه خود را به خوردن آن از دست دادند و همانند گربه ای که یک کلاف نخ پشمی را به یک قاب طلا ترجیح می دهد به جای خوردن آهو شروع به بازی کردن با آن کردند . این گربه های بزرگ با دست خود سر بچه آهو را نوازش می کردند .

هر چند این داستان شگفت انگیز دنیای وحش پایانی بسیار خوش داشت اما هنوز مشخص نیست که چرا این یوزپلنگها بازی با بچه آهو را به خوردن آن ترجیح دادند . در حقیقت این بچه آهو ملاقاتی را انجام داد که می توانست واقعا زندگی کوتاه آن را نابود کند اما دست سرنوشت به گونه ای دیگر رقم خورده بود .
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
یافته های جدید محققان درباره ببر و گربه سانان بزرگ جثه

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب علمی .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 08:46:44tiger_1.jpg
یافته های جدید محققان درباره ببر و گربه سانان بزرگ جثه

محققان با استفاده از شیوه‌های تحلیل ژنتیکی نشان دادند تکامل ببر از ‪۳‬ میلیون و ‪ ۲۰۰‬هزار سال قبل شروع شد و نزدیک‌ترین خویشاوند آن پلنگ سفید ( برفی) است که نسل آن به اندازه ببر در معرض خطر انقراض قرار دارد .

براساس این گزارش ببر احتمالا موجودی قدیمی تر و متمایزتر از آن چیزی است که تاکنون تصور می‌شد .

براساس یک مطالعه جامع، خویشاوندی ببر با شیر، پلنگ و پلنگ خالدار آمریکایی کمتر از میزان خویشاوندی این سه با یکدیگر است .


tiger_2.jpgبا وجود محبوبیت ببرها و اینکه در معرض خطر هستند، ناشناخته‌های زیاد از جمله چگونگی تکامل آنها وجود دارد .

اکنون مدت هاست که معلوم شده پنج گونه از گربه سانان بزرگ - ببر، شیر، پلنگ، پلنگ خالدار آمریکایی و پلنگ سفید - و دو گونه دیگر پلنگ از نوع درشت خال بیش از سایر گربه سانان کوچک به هم نزدیک هستند، اما درک نسبتا دقیق آنها با یکدیگر دشوار بوده است .

برای کشف این مساله برایان دیویس ، گانگ لی و ویلیام مورفی اقدام به تحلیل دی ان آ همه این گونه‌ها کردند .

آنها با بررسی شباهت‌های دی ان آ آنها که در میتوکندری و در کروموزم‌های جنسی و سایر نقاط قرار دارد دریافتند که نسبت این پنج گونه به یکدیگر از آنچه تاکنون تصور می‌شد متفاوت است .

داده‌های آنها دلالت بر این دارد که شیرها، پلنگ‌ها و پلنگ خالدار آمریکایی بیش از دیگران به یکدیگر نزدیکند .

اجداد این سه گونه از ‪ ۴‬میلیون و ‪ ۳۰۰‬هزار سال قبل تا سه میلیون و ‪۸۰۰‬ هزار سال قبل از بقیه گربه سانان جدا شدند .


tiger_3.jpgجگوار یا پلنگ خالدار آمریکایی از سه میلیون و ‪ ۶۰۰‬هزار سال قبل شروع به تکامل کردند، درحالی که شیرها و پلنگ‌ها در حدود ‪ ۳‬میلیون و ‪ ۱۰۰‬هزار سال تا یک میلیون و ‪ ۹۵۰‬هزار سال پیش از یکدیگر جدا شدند . اما ببر پیش از آن ظاهر شده بود .

اجداد ببر و پلنگ سفید حدود ‪ ۳‬میلیون و ‪ ۹۰۰‬هزار سال قبل از بقیه جدا شدند .

ببر سپس در حدود ‪ ۳‬میلیون و ‪ ۲۰۰‬هزار سال قبل در اواخر عصر پلیوسین شروع به تکامل و تبدل شدن به موجودی منحصر به فرد کرد .

محققان در مقاله خود در نشریه تکامل و فینوژنتیک مولکولی گزارش می‌دهند که به این ترتیب ببر و پلنگ سفید گونه‌های خواهر هستند .

ببر و پلنگ سفید جزو در معرض خطرترین گربه سانان بزرگ جهان هستند .

گفته می‌شود که تعداد ببرهای باقی مانده در حیات وحش کمتر از ‪ ۳۵۰۰‬قلاده است .
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
نمایشگاه گربه ها در اسلونی

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 08:45:28slovenia_cat_5.jpg


نمایشگاه گربه ها در اسلونی

طی این نمایشگاه ، داوران نظر خود را در مورد حدود 500 گربه از کشورهای اروپایی بیان خواهند کرد .slovenia_cat_2.jpgslovenia_cat_1.jpg


slovenia_cat_3.jpg


slovenia_cat_4.jpg


slovenia_cat_6.jpg
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
مسمومیت در حیوانات خانگی

ارسال شده توسط admin در بخش بیماری های سگ .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 08:40:53dogs-poisoned.jpg
مسمومیت در حیوانات خانگی

علائم مسمومیت در حیوانات خانگیاگر صورتی که علائم زیر را در حیوان خانگی خود مشاهده کردید (در صورتی که ماده جدیدی مصرف شده باشد) باید به مسمومیت مشکوک شوید :

لرزش عضلانی یا تشنج
اسهال و استفراغ (همراه خون)
ریزش شدید بزاق
سرخی پوست ، گوش یا چشم‌ها
افسردگی یا هیجان (گاهی براحتی و با کمترین تحریک ، حیوان هیجانزده می‌شود)
خونریزی بدون علت
زخم در دهان یا پوست
چنگ زدن به دهان
تورم (بخصوص در موارد گزش حشرات و غیره)
تب داشتن یا افت درجه حرارت بدن (در شرایط لرز و تشنج بالارفتن درجه حرارت مورد انتظار است) 

 

cat-antifreeze.jpg
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
ماجراي اسب آبي يكساله بعد از سونامي !

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 08:39:31


turtle (1).jpgماجراي اسب آبي يكساله بعد از سونامي !

بچه يك اسب آبي (يك ساله) بعد از واقعه سونامي ، يك لاك پشت 100 ساله نر را به عنوان مادر خود مي شناسد .

Owen نام يك بچه اسب آبي با وزن 300 كيلوگرم كه كمتر از يك سال سن دارد و بعد از سونامي توسط گروه نجات از امواج نجات پيدا كرد .

او كه مادرش را در سونامي گم كرده بود، به مرور زمان به لاك پشت نر غول پيكر پارك وابسته شد و لاك پشت را به چشم مادر خود مي بيند .


turtle (2).jpgمسئول پارك لافارگه مي گويد كه انگار لاك پشت نر غول پيكر از مادربودن براي اين بچه اسب آبي لذت مي برد .

آنها با هم غذا مي خورند ، با هم مي خوابند ، و اگربچه اسب آبي را از كنار لاك پشت دور كنند به شدت عصباني و خشمگين مي شود .turtle.jpg
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
گزارشی از پوست کندن حیوانات زنده !!!

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 08:36:55chinese_eating_dogs_1.jpg
گزارشی از پوست کندن حیوانات زنده !!!

رسانه‌های «چین» طی گزارشی از وضعیت گربه‌ها و سگ‌ها در این کشور اعلام کردند که دولت «چین» با همکاری دپارتمان حفاظت از حیوانات قانونی را مبنی بر کشتار این حیوانات ابلاغ کرده است .

«گریس گی گابریل» مدیر منطقه آسیای صندوق بین‌المللی حفاظت از حیوانات IFAW گفت : سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با این صندوق تمام تلاش خود را برای حفاظت از سگ‌ها و گربه‌ها و سایر حیوانات «چین» به کار گرفتند تا این حیوانات از تیغ شکارچیان و قصابان مصون بمانند .

وی خاطر نشان کرد : سگ‌ها و گربه‌ها به ویژه سگ‌ها توسط عاملان مختلف در شهرهای این کشور به دام افتاده و پس از کشته شدن به رستوران‌ها فروخته می‌شوند ، چرا که گوشت این حیوانات در تهیه انواع غذاها در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد .


chinese_eating_dogs_2.jpgاین در حالیست که دولت «چین» طی بیانیه‌ای از تمامی قصابان و عاملان توزیع گوشت سگ و گربه درخواست کرده تا آوریل سال جاری میلادی باید فعالیت خود را متوقف کنند ، چرا که بر اساس این قانون که به قانون منع خشونت علیه حیوانات معروف است ، پس از اتمام مهلت چهار ماهه دولت ، تمامی عاملان فروش و کشتارگاه‌ها تعطیل و پلمپ می‌شوند و اگر چنین شود هزاران رستوران و قصابی تعطیل خواهد شد .

همچنین اگر فردی از این قانون تخطی کند ، گرفتار مجازات می‌شود ؛ به طوری که بر اساس این قانون جدید جریمه نقدی که فرد خاطی باید بپردازد ، پنج هزار یوآن ، معادل 500 یورو بوده و یا باید 15 روز زندان شود .


chinese_eating_dogs_3.jpgدر گزارش رسانه‌های این کشور نیز آمده است که اکثر سگ‌هایی که در قفس‌ها زندانی شده و به رستوران‌ها و قصابی‌ها فروخته می‌شوند ،‌ از حیواناتی هستند که توسط عاملان قصابی‌ها و کشتارگاه‌ها ربوده شدند .

بسیاری از این سگ‌ها و گربه‌ها تنها به دلیل گوشت سلاخی می‌شوند . اما مطلبی که باعث نگرانی و اعتراض فعالان حقوق حیوانات شده است ، تنها موضوع کشتار این حیوانات نیست ؛ بلکه قصابان سگ‌ها و گربه‌ها را زنده زنده پوست می‌کنند و با چماق بر سر آن‌ها می‌کوبند و یا آن‌ها را زنده در آب جوش می‌اندازند .


chinese_eating_dogs_4.jpgاین شیوه‌های بی‌رحمانه کشتار است که اعتراض گروه‌های حافظ حیوانات را برانگیخته‌اند .

بر اساس این گزارش سگ‌ها در رسم و رسوم آیین چینی‌ها جایگاه منحوس و بدیمنی دارند و به همین دلیل از قرن‌ها پیش کشتن و خوردن این حیوانات در میان مردم این کشور رواج داشته است .

به گزارش شبکه خبری فرانس 24 ، بر اساس اعلام نظر کارشناسان بهداشت این کشور علت این مساله که آیا گوشت سگ و گربه مقوی‌تر از گوشت حیوانات دیگر است ، هنوز به اثبات نرسیده است ، اما مسوولان امور بهداشتی این مساله را تایید کردند که مصرف گوشت این حیوانات خود باعث بروز بیماری‌هایی همچون «سارس» می‌شود .

البته این بیماری از گوشت «گربه زباد» که در فروشگاه‌ها و رستوران‌های جنوب «چین» فروخته می‌شد، به انسان‌ها انتقال یافت .

به گزارش ایسنا، دولت چین امیدوار است با اعمال قانون منع کشتار سگ‌ها و گربه‌ها جان این حیوانات مصون بماند ؛ چرا که سال گذشته در پی کشتار 40 هزار سگ در منطقه «هان ژونگ» گروه‌های حافظ حیات وحش به خیابان‌ها ریختند .

با این حال ، تعداد زیادی هم از سکنه این کشور این حیوانات را همدم تنهایی خود قرار داده‌اند و از روش‌های بی‌رحمانه در کشتار این سگ‌ها و گربه‌ها ابراز ناخرسندی کردند .

گفتنی است در برخی از مناطق کوهستانی این کشور مردم گوشت این حیوانات را نمک سود کرده و به عنوان آذوقه زمستان ذخیره می‌کنند .

گفته می‌شود ، افرادی که این حیوانات را به دام می اندازند برای از میان بردن نحسی حیوان آن را زنده زنده پوست می‌کنند . 

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
کهنسال‌ترین سگ دنیا در 20 سالگی مرد

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 07:27:22


old_dog.jpg
کهنسال‌ترین سگ دنیا در 20 سالگی مرد

«لین جونز» اهل منطقه «شروزبری» در «شروپ شایر» انگلستان در مصاحبه‌ای با رسانه‌های دولتی این کشور عنوان کرد : من و همسرم از زمانی که «اوتو» شش هفته بیشتر نداشت ، از او نگهداری کردیم ، اما عمر این سگ پاکوتای قهوه‌ای رنگ سر آمد و او روز گذشته در سن 20 سالگی مرد .
نام این سگ بدلیل سن زیادش در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده بود . همچنین بر اساس گزارش دامپزشک این حیوان، این سگ بر اثر سرطان پیشرفته معده مرد .

«لین جونز» 54 ساله و «پیتر» 68 ساله در ادامه اعلام کردند: ما پس از دفن این سگ بسیار گریه کردیم ، اصلا دوست نداشتیم سگ عزیزمان را که تا این مدت به خوبی از آن حفاظت و نگهداری کرده بودیم ، از دست بدهیم .

گفتنی است برخی منابع عمر هرسال زندگی سگ را مطابق با هفت سال عمر آدمی در نظر می‌گیرند .


 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
قوانین و جریمه مخصوص تصادف با حیوانات مختلف

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 07:26:05animal_accidents (2).jpg
قوانین و جریمه مخصوص تصادف با حیوانات مختلف

رییس پلیس مرکز فرماندهی ترافیک راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: تصادف با حیوانات ولگرد اعم از گربه و سگ جریمه ندارد .

سرهنگ سعید اسماعیلی اظهار داشت : ماده قانونی مشخصی مبنی بر تصادف با حیوانات ولگرد و فاقد صاحب در آیین نامه راهنمایی و رانندگی وجود ندارد و جریمه‌ای هم در این قانون لحاظ نشده است ، بنابراین نمی‌توان راننده‌ای را بخاطر تصادف با این حیوانات جریمه کرد .

وی تصریح کرد : البته تصادف با حیوانات قلاده دار و صاحب دار همچون گاو ، گوسفند یا سگ قلاده دار دارای مفاد قانونی خاصی است که طبق آن با رانندگان متخلف برخورد می‌شود .


animal_accidents.jpgاین مقام مسوول تاکید کرد : تردد حیوانات در سطح شهر، بویژه سطح بزرگراهها ممنوع است و تردد حیوانات بیشتر در خیابان‌های شهر بویژه شهرهای شمالی کشور اتفاق می‌افتد .

اسماعیلی گفت : در صورتی که راننده‌ای با حیواناتی همچون گاو ، گوسفند یا سگ تصادف کند ، باید خسارت تعیینی را بر حسب نوع حیوان و چگونگی تصادف طبق قانون که در این زمینه وجود دارد ، بپردازد .

برخی از کارشناسان تصادفات معتقدند : هیچ قانون مشخصی چه برای حیوانات اهلی چه غیر اهلی فاقد صاحب در آیین نامه راهنمایی و رانندگی وجود ندارد . آنان می‌گویند درصورتی که دامی با خودرویی تصادف کند ، باید با مالک دام بخاطر بی‌مبالاتی برای رها کردن دام در سطح جاده یا خیابان برخورد شود . یعنی موضوع حادثه به صورت مکتوب به مقام قضایی اعلام شود تا قاضی برحسب صلاحدید و چگونگی تصادف تصمیم‌گیری کند .

وی با بیان اینکه تعداد سگ و گربه ولگرد در شهر اندک است گفت : تصادف با حیوانات ولگرد در سطح شهر بندرت مشاهده می‌شود ؛ چرا که اغلب سگ‌ها دستگیر و جمع آوری شده‌اند و تنها گربه‌ها هستند که به لحاظ جثه کوچک هنوز در زیر خودروها و سطح عابر تردد می‌کنند .


animal_accidents (1).jpgرییس پلیس مرکز فرماندهی ترافیک راهنمایی و رانندگی تهران در پاسخ به این سوال که لاشه حیوانات ولگردی که در اثر تصادف کشته می‌شوند چگونه جمع آوری می‌شود گفت : در صورت مشاهده ، پلیس موارد مذکور را به شهرداری اعلام می کند تا آنان برای جمع آوری لاشه این حیوانات اقدام کنند .

اسماعیلی با تاکید بر اینکه توجه به جلو در رانندگی از الزامات مقررات راهنمایی و رانندگی است ، از رانندگان خواست تا مراقب حضور برخی حیوانات در شهر باشند تا با آنها تصادف نکنند .

یک کارشناس محیط زیست هم با بیان اینکه تصادفات جاده‌ای زیادی در اثر عبور حیوانات صورت می‌گیرد از بیمه‌ها خواست این مورد را نیز بررسی و در عنوان‌های بیمه‌ای خود لحاظ کنند .

هدایت الله تاج بخش افزود : این تصادفات به خصوص در جاده‌هایی که از میان جنگل‌ها عبور می‌کند بیشتر اتفاق افتاده است .

وی گفت : بیمه‌ها ، تصادفات مختلف را در نظر گرفته و خسارت‌های ناشی از این عوامل را پرداخت می‌کنند اما این امر کمتر مورد توجه آن‌ها واقع شده است .

مدیر تاکسیدرمی موزه دار آباد تصریح کرد : تصادفات زیادی در اثر به هم خوردن تعادل رانندگان در برخورد خودروها با حیواناتی مانند شتر ، گراز ، گاو کوهی ، روباه و پلنگ رخ داده است .

وی همچنین از مسوولان خواست برای کاهش این تصادفات و جلوگیری از کشته شدن حیوانات ، تابلوهایی عبور حیوانات را در اینگونه جاده‌ها نصب کنند .
تاج بخش یادآوری کرد: نصب این تابلوها سبب می‌شود رانندگان با سرعت کمتر و دقت بیشتری از این جاده‌ها عبور کنند .
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
عکس یادگاری بچه پانداها در پرورشگاه !

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 07:22:53pandas.jpg
عکس یادگاری بچه پانداها در پرورشگاه !

16 بچه پاندایی که پس از زلزله سال 2008 چین به دنیا آمده و در یک پرورشگاه ویژه پانداها زندگی می کردند در مراسم انتقال از این مرکز به مرکز تحقیقات با مربیان و پرستاران خود عکس یادگاری انداختند .

تمام این بچه پانداها در مرکز "بیفنگاشیا" در استان سیچوان و پس از زلزله 8 ریشتری ماه می 2008 به دنیا آمدند . این پانداها که قرار بود از این پایگاه به مرکز تحقیقات و حفاظت از پانداهای غول پیکر منتقل شوند در جشن خداحافظی با معلمان و پرستاران خود عکس یادگاری گرفتند .
در جریان زلزله سال 2008 پانداهایی که در مرکز تحقیقات و حفاظت از پانداهای غول پیکر چین زندگی می کردند به شدت دچار آسیب شدند به طوری که در این زلزله یک پاندا کشته و یک پاندای دیگر مفقود شد . از آنجا که این مرکز تحقیقات ویران شده بود پرسنل آن تصمیم گرفتند تمام پانداها نجات یافته را به مراکز دیگر منتقل کنند . به این ترتیب 32 پاندا به باغ وحشهای مختلف چین و 77 پاندا نیز به پایگاه "بیفنگاشیا" منتقل شدند .

از فوریه تا می 2009 از این 77 پاندا بیش از 20 پاندا شرع به جفت گیری کردند که حاصل این ازدواجها این 16 بچه پاندا است به طوری که از جولای تا سپتامبر 13 پاندای ماده این 16 پاندای کوچک را شامل 10 ماده و 6 نر به دنیا آوردند . این بچه پانداها در پرورشگاهی به مساحت هزار مثل مربع نگهداری می شدند .

در این پرورشگاه شیر غذای اصلی این پانداها بود و آنها از مربیان خود خوردن هویج و خیزران را هم آموختند و اکنون دندانهای آنها به اندازه کافی قوی شده است . به گفته مقامات این پرورشگاه، بچه پانداها می توانند خیلی سریع خود را با محل سکونت جدید خود سازگار کنند .

 


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
تصویر استثنایی از پرواز انبوه اردک‌ها !

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 07:21:57


تصویر استثنایی از پرواز انبوه اردک‌ها !

تصویر زیر مربوط به پرواز دسته جمعی انبوهی از اردک‌ها بر فراز دریاچه‌ای در کره شمالی است . این اردک‌ها زمستان‌ را در کره ، ژاپن یا چین می گذرانند و در تابستان به سیبری باز می‌گردند .  
ducks_fly.jpg

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
سگی با 4 توله 3 بچه گربه را هم به فرزندخواندگی قبول کرد

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 07:21:13dog&kittens.jpgسگی با 4 توله 3 بچه گربه را هم به فرزندخواندگی قبول کرد .

یک سگ در تاسمانیا (در استرالیا) با وجود داشتن 4 فرزند تازه متولد شده ، سه بچه گربه را نیز به فرزندخواندگی قبول کرد .
 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
خواب ناز خوک در آغوش ببر !!!

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب جالب .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 07:20:32tiger&pig.jpgخواب ناز خوک در آغوش ببر !!!

سه بچه‌خوک در کنار مادرخوانده 8 ساله‌شان «سای‌مای» در باغ وحشی در تایلند استراحت می‌کنند .  

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
ضبط اولین تصاویر از یک گونه جدید گربه سانان بزرگ جثه در مالزی

ارسال شده توسط admin در بخش مطالب علمی .
 نسخه مناسب برای چاپ ساخت فایل pdf از این خبر
چهارشنبه 19 اسفند 1388 - 07:19:49tiger_3.jpg
ضبط اولین تصاویر از یک گونه جدید گربه سانان بزرگ جثه در مالزی

پلنگ سوندا یک گونه جدید شناسایی شده از گربه سانان بزرگ برای اولین بار توسط دوربین‌های فیلمبرداری شکار شد .

تصویر این پلنگ سالم به طول 3 متر و وزنی حدود 40 کیلوگرم برای اولین بار توسط یک فیلمبردار در منطقه جنگلی درماکوت در ایالت ساباح مالزی و در هنگام شب گرفته شده است .

آلزان محمد یکی از دانشمندان دانشگاه ساباح مالزی گفت: چیزی که تعجب ما را برانگیخته این است که در حالی که پلنگ‌های دارای لکه‌های ابری حیواناتی بسیار گریزان هستند این مورد به هیچ وجه نترسیده است .

وی به خبرگزاری فرانسه گفت: به رغم سنسورهای نوری قدرتمند و صدای موتورهای خودروی ما، این حیوان به آرامی دور خودرو ما می‌چرخید . این گربه سان بسیار فراری است و گرفتن این فیلم از او شانس زیادی می‌خواست .

پلنگ سوندای لکه ابری چندین سال پیش به عنوان یک گونه جدید شناسایی شده و اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت در سال 2008 این حیوان در فهرست گونه‌های در خطر انقراض قرار داد .

60 دوربین کارگذاشته شده در جنگل‌های این منطقه تا کنون تصاویری از گربه مرمرین، گربه سرتخت و گربه وحشی را ضبط کرده‌اند که همگی آنها کوچکتر از پلنگ سوندا هستند .

زیستگاه این جانوران در جنگل‌های اندونزی و مالزی به دلیل چوب بری و نابودی گیاهان به شدت در خطر نابودی است . 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :
{SOCIAL}
برو به صفحه       >>  

آخرين نظرات

تصویر تصادفی

ثبت نام سریع

آنلاین

آمار سایت